Vítejte na stránkách o kopci (ostrohu) nazývaný Hrádek

Hrádek zadní i přední je obklopen dvěma udolími, které se spojují východně od Z. Hrádku pod skaliskama, kde "Na Stínadlech" se říká. (Směr Kováň)
1) Jedno údolí se jmenuje Spikalský důl, který se táhne vlastně od Katusic, kde se místo jmenuje Dolce. Dále důl pokračuje okolo Hlevic, pod kterými se nachází stará již vyschlá studánka, kde se nacházel kdysi Husův kámen. (Dnes je kámen zřícený) dále pod samotnými Spikaly, kde pod Spikaly se nachází skály a naproti těmto skalám vede železniční trať (Mšeno - Ml. Boleslav). Právě v těchto místech je u prokopán tunel po Hrádkem.
Dále, když jdeme po údolí dojdeme na východní stráň Hrádku, až k potoku, kterému se říká Skalský. U Strenic nese název Strenický potok.

2) Druhý údolí se táhne od Vrátenské hory a končí v Krsnsku, kde se vlévá Skalský (Strenický potok) do řeky Jizery.
Toto údolí u Hrádku je lemováno pískovcovými skálamy. Na této straně Hrádku, na stráních samotného ostrohu, na jižní straně, se nachází travnaté stráně, na kterých se vysktují vzácné, chráněné trávy a jiné rostliny.
Dole potom v údolí teče Skalský potok, jak je již zmíněno. Dále  se zde nachází dvě nádraží  - Skalsko, Sudoměř.
Okolo Skalského potoka pod Skalskem jsou louky, které jsou většinu roku mokré, a vyskytuje se zde spousta pramenů.Více informací bude ještě dopněno, a přidaný fotografie taky budou.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one